„PÜNKÖSDÖLÉS ALATTYÁNON”
A helyi termékek, tradicionális tevékenységek bemutatásával keltették fel az emberek érdeklődését a helyi termékek, régi mesterségek iránt. A kézműves foglalkozás és a virtusvetélkedő is a hagyományok felelevenítését, tovább vitelét szolgálta. A Falunap előkészítése és lebonyolítása során széleskörű együttműködés valósult meg, összefogott a falu. A szórakozáson, kellemes kikapcsolódáson kívül a programoknak közösségteremtő jelentősége is volt.
2012. június 2-án került megrendezésre Alattyán Község Önkormányzata által benyújtott a vidékfejlesztési miniszter 76/2011. (VII. 29.) VM rendelete az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák LEADER fejezetének végrehajtásához 2011-től nyújtandó támogatások részletes feltételeiről felhívás keretein belül a „Pünkösdölés Alattyánon” című rendezvény. A rendezvény a Futballpályán került megrendezésre, ahol közel 600 fő jelent meg, képviseltette magát a falu apraja-nagyja, valamint a szomszéd településekről is jöttek érdeklődők, akik térítésmentesen nézhették meg a színpadi produkciókat, kellemesen tölthettek el egy szép napot. Nem először került megrendezésre az esemény, hiszen korábban „Szent Mihály napi találkozások” néven már ünnepelt a falu.
.jpg)
A program keretében bemutatásra kerültek helyi termékek, helyi, népi hagyományon alapuló mesterségek, tradicionális tevékenységek is. Található voltak a standokon pékáru (kenyér, péksütemény); hentesáru (szalámi, kolbász, tepertő); száraztészta; méz; zöldségfélék; savanyúság, sajt. Megtekinthető volt a rendezvény keretében a kovácsmesterség, kovácsműhely, a Helytörténeti Kör kiállításának keretében a tradicionális tevékenységek eszközei (kenyérsütés, disznóvágás, száraztészta készítés stb.) is.
.jpg)
A nap folyamán falmászás, íjászat, ugráló vár, egészség-sátor várták az idelátogatókat. A rendezvény 9 órakor kezdődőt a pünkösdi főzőversennyel, ezzel egy időben megkezdődtek a helyi termékek bemutatója is, ahol bemutatásra kerültek a helyi, népi hagyományokon alapuló mesterségek, mint kovácsmesterség és kovácsműhely, pékmesterség és mobil látványpékség. 10 órakor kinyitott a Gecse Árpád Helytörténeti Kör, valamint a Gecse Árpád. Szintén 10 órai kezdettel megkezdődött a Pünkösd Kupa kispályás mérkőzés is.
Fél 11-kor kezdődött a kézműves foglalkozás, ahol a gyerekek rongybabát készíthettek, lufit hajtogathattak, valamint kipróbálhatták a só kerámiázást is. 12 órai kezdettel jó ebédhez szólt a nóta Horváth Sándor prímás és zenekara kíséretében Bárkányi Adrienn magyar nótákat énekelt. Miután mindenki jól lakott a szakácsok főztje értékelésre került. A kalóriák ledolgozásaként ezt követően virtusverseny került megrendezésre gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. 15 órai kezdettel Dalmadi Tiborné polgármester, Pócs János Országgyűlési képviselő Úr, Borbás Ferenc regnáló Jászkapitány Úr köszöntője után megkezdődtek a színpadi produkciók.
.jpg)
Ezt követően átadásra került az Alattyán Községért Díj, amit Dr. Mosonyi Sándor, az Alattyán Községért Alapítvány Kuratóriumának elnöke adta át egyéni kategóriában Menyhárt Alajosné községi védőnő, csoportos kategóriában a Tukacs Család kapta az elismerést.
15:30-tól megkezdődtek a szórakoztató műsorok a színpadon:
- Helyi óvodások tánca (néptánc, tengerésztánc)
- Alattyáni Aranyalkony Nyugdíjas Klub férfi kórusa katonadalokat énekelt,
- Aranyalkony Nyugdíjas Klub „Bezzegamamik” tánccsoportja country-táncot adott elő,
- Móczó Lilla citerán játszott,
- A Jászberényi Nefertiti hastánc klub produkciója,
- A Jászteleki Akácvirág Dalkör jászsági dalokat énekelt,
- Az „Együtt-Egymásért” Roma Nemzetiségi Klub „Rajbaba” csoportja cigánytáncot adott elő,
- Burai Zsolt hegedűn játszott,
- Földvári Viktória pop-számokat adott elő,
- Dance-Fitness táncosainak produkciója,
- Gonda Vivien énekelt,
- A helyi Zumba-tánccsoport előadása Mosonyiné Sülyi Judit vezetésével,
- A férfi kórus lakodalmas dalokat énekelt.
A rendezvény zárásaként Liska János Máté Péter dalokat énekelt, majd 21 órai kezdettel az Etna zenekar pörgette fel a hangulatot.
.jpg)
